Kolor z przestworzy
Filmy,  Recenzje / Opinie

Kolor z przestworzy (2019)

Kolor z przestworzy (2019, Color Out of Space) to film oparty na opowiadaniu H.P. Lovecrafta. Film, który warto omijać szerokim łukiem. Dlaczego? Napisałbym, że film w zasadzie jest śmieszny, gdyby nie to, że do dobrej komedii trochę mu brakuję. Humor pojawia się i owszem, ale to może moje zdradliwe poczucie humoru wybuchało śmiechem w absurdalnych momentach. Tak czy inaczej, Kolor z przestworzy jest trochę zabawny. Tylko trochę. Ale… to miał być horror w klimatach Lovecraftowskich…

Horror powiadacie? Trochę taki mało straszny. To co powinno straszyć – nie straszy. Klimat grozy siada po całości. Jest absurdalna groteska, która momentami śmieszy (patrz akapit wyżej).

Kolor z przestworzy to film będący tworem grozo-podobnym, filmem klasy której nie potrafię określić. Wersję DVD udało mi się obejrzeć na trzy razy, przysypiając ostatecznie na samym końcu. I szczerze powiedziawszy większości a także końcówki już nie pamiętam. Nie wiem, czy to przez to przysypianie, czy też mój mózg wyparł z pamięci to co zobaczył.

Choć podobno to co się zobaczy nie da się odzobaczyć…

Moja ocena filmu Kolor z przestworzy to mocne 1/10

Color out of space – trailer (2019)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *