Sobowtór diabła (Devil’s Double, 2011)

26/05/2012 By: Truposz Kategoria: 08/10, Based on true story, DVD, Dramat, Film, Obyczajowy

sobowtor-diabla-2011.jpgMuszę powiedzieć… Rewelacja!

Czasem zdarza się tak, że choć wiemy jak historia się potoczy, jaki będzie jej finał, to film wciąga. Rozbudza uśpione emocje bardziej niż „nieprzewidywalny” horror. A po plecach od czasu do czasu przebiegają ciarki niczym w dreszczowcu. Po tym można poznać dobre kino.

Sobowtór diabła to właśnie taki bardzo, bardzo dobry film. Bo choć na faktach i można śmiało powiedzieć, że to obraz autobiograficzny, to sposób narracji i przedstawienia postaci i wydarzeń sprawia, że poddajemy się emocjom.

Opowieść o dublerze jednego z synów Saddama Husajna to niesamowicie barwna opowieść. Barwna dzięki kreacji wyrazistych postaci. Barwna dzięki zdjęciom i emocjom towarzyszącym wielu ujęciom w tym filmie. A do tego napięcie momentami sięga zenitu, tak jakbyśmy oglądali np. dobry thriller sensacyjny. Nigdy nie myślałem, że film biograficzny można aż tak dobrze nakręcić. Aby zapadł w pamięć.

Pełen zachwytu mogę tylko go polecić. Bo warto!

Ocena: 8/10

Dystrybutor: Jest rok 1987, Bagdad to plac zabaw dla bogaczy, gdzie wszystko ma swoją cenę, gdzie zakorzeniona jest zdrada i korupcja. Gdy do pałacu Saddama zostaje wezwany porucznik Latif Yahia (Dominic Cooper) - dostaje on ultimatum: jeśli nie stanie się dublerem syna Hussaina - jego rodzina zginie. Rozpoczyna więc swą podróż jako jeden z najpotężniejszych i najbardziej znienawidzonych. Uczy się mówić, chodzić i wyglądać jak Uday Hussain. Doświadcza jego świata: szybkich samochodów, niekończącej się forsy, łatwych kobiet. Jednak przymusowa egzystencja nie trwa długo…

Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz